Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign In

Sign InSign Up
Sign in to follow this  
Dotroy

Regulamin Liderów/Graczy 2021

Recommended Posts

1. Ogólne
1.1 W walkach o odznakę/podoznakę gracz/lider może używać pokemonów z Tier SS/S/A/B/C/D/E (Tier SSS jest zbanowany na salach z wyjątkiem sali Denelandi (Legendy)
1.2 Na stałe Zakaz używania ataków Fissure/Guillotine/Horn Drill/Sheer Cold/Selfdestruct/Explosion/Perish Song/Minimize/Double Team/Baton Pass
1.3 Tymczasowy zakaz używania pokemonów z ability: Synchronize/Mirror Armor
1.4 Obie strony mogą używać held itemów (Klauzula itemów obowiązuje tj. dozwolona 1szt. z każdego przedmiotu w grze)
1.5 Zakaz używania potionów,revive itp.
1.6 Pokemony nie mogą się powtarzać (wersja shiny czy special to nadal ten sam pokemon)
1.7 W przypadku wywalenia gracza z serwera, lider sam wybiera czy zaczyna walkę od nowa z graczem czy walka odbędzie się dopiero jutro (również decyduje czy walka zaczyna się od nowa czy jednak kontynuacja walki odbędzie się na arenie)
1.8 W przypadku wywalenia lidera z serwera, walka musi rozpocząć się od nowa (W przypadku zgłoszeń zbyt częstego "wywalania" lidera bądź definitywnej przewagi gracza nad liderem, Administracja decyduje czy walka ma być powtórzona czy kontynuowana na arenie)
1.9 Lider jak i gracz muszą znać regulamin i być z nim na bieżąco.
1.10 Lider musi zaakceptować regulamin w ciągu 72 godzin od zostania liderem, w przeciwnym wypadku zostaje zdegradowany.
1.11 Zakaz używania pokemonów niekulturalnie bądź nazwą innych pokemonów. W przeciwnym wypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje.
1.12 Z move mogą być używane przez obie strony w walkach o odznake (Single i Double) oraz monotypy. (W przypadku Doublesów Z Move nie może zostać użyty z ruchem który bije obszarowo bo jest to bug)
1.13 Lider jak i gracz mają walczyć swoimi pokemonami. W przypadku informacji o domniewanym pożyczaniu pokemonów obydwie strony poniosą konsekwencje karą czasową na walki ze strony gracza oraz degradem ze strony lidera.
1.14 Osoba z rangą Legendy bądź wyższą raz na miesiąc może wyzywać lidera w celu przejęcia jego sali. Walka odbywa się przed wcześniejszym ustaleniem terminu obu stron. Walka jest obserowana przez jednego z adminów (Sekiyan/Dotroy) bądź osobę wyznaczoną przez administracje. W przypadku nie pojawienia się w określonym terminie ze strony osoby odbijającej zostanie wystosowana kara czasowa na odbijanie sal, natomiast ze strony lidera degrad z sali i kara czasowa na odbijanie sal.
1.14a W przypadku nie pojawienia się lidera w określonym terminie, osoba odbijająca nie dostaje sali, natomiast zostaje otwarty nabór w którym osoba będzie mogła brać udział.
1.15 Zakaz używania zbugowanych pokemonów z movesetami których dany pokemon w ogóle nie posiada (Alolańskie formy/Galariańskie formy/Kyurem itp.)(Wyjątkiem są pokemony z oszukanymi atakami z eventów)
1.16 Lider/Gracz nie może używać ruchów których pokemony przestały uczyć się w Gen8 (Link)
1.17 Lider/Gracz nie może używać ruchów które w Gen8 zostały usunięte (Link).
1.18 Walki na salach odbywają się w czasie od godz 8:00 do 22:00. W przypadku godzin które nie znajdują się w przedziale, lider może odmówić walki.

1.19 Zakaz Legend na podoznace. (Wyjątkiem jest sala Denelandi)
2. Lider
2.1 Lider ma obowiązek przyjęcia walki jeśli jest na serwerze. Może odmówić gdy został źle wyzwany bądź gracza nie ma na sali oraz w przypadku odbywania walki
w turnieju.(Wyjątkiem jest lider będący jednocześnie w administracji, gdy jest zajęty eventem bądź pracą związaną z serwerem)
2.2 Lider powinien zachowywać się kulturalnie i świecić przykładem dla nowych graczy oraz służyć im odpowiednią pomocą.
2.3 Lider powinien cały czas szukać silniejszych pokemonów, aby nie być zbyt łatwym do pokonania.
2.4 Lider ma obowiązek walczyć tylko pokemonami jakie posiadają typ lub podtyp jego sali. (wyjątkiem są mega ewolucje które zyskują typ tylko i wyłącznie na pododznace i odznace sali oraz silvally który zmienia typ pokemona, oczywiście mega ewolucja musi zostać użyta od razu)
2.5  Lider nie musi używać wszystkich typów pokemonów swojej sali, może używać np. jednego typu.
2.6 Lider ma obowiązek często się pojawiać na serwerze, jeśli nie ma go na serwerze bez uprzedzenia administracji zostaje zdegradowany.
2.7 Lider musi dawać przykład innym graczom i brać udział we wszelkich turniejach, w przypadku omijania turniejów, lider dostaje degrada.
2.8 Lider który notorycznie pojawia się na serwerze tylko w godzinach porannych lub wieczornych (gdy graczy jest najmniej), zostaje zdegradowany.
2.9 Lider który notorycznie pojawia się tylko na kilka minut dziennie, zostaje zdegradowany.
2.10 Lider nie może podkładać się w walce ze swoimi znajomymi.
2.11 Lider musi odmówić walki gdy w ten sam dzień gracz walczył przynajmniej o jedną
z odznak sali (podoznaka/odznaka typu/odznaka główna). W przypadki informacji dot.nie trzymania się punktu, lider dostaje degrada.
2.12  Lider który notorycznie popełnia podstawowe błędy (np. używa Earthquake na Dragonite, bądź nie zna abilitek neutralizujących jakiekolwiek ataki), zostaje zdegradowany.
2.13 Lider sali Denelandii(Legendy) przyjmuje ludzi tylko i wyłącznie z rangą Samuraj lub Podlegenda na walki!
2.14 Lider banuje po jednym typie na odznakach typu (np. Lider zimnic zbanuje typ ground w walce o odznakę typu electric). Nie dotyczy lidera azjowni. Typy mogą być zmieniane raz na tydzień tylko i wyłącznie w weekend bądź w przypadku przejęcia sali/wygrania naboru na salę.
2.15 Liderzy mają prawo wyrzucać graczy, którzy aktualnie nie walczą (wyjątkiem są inni liderzy, którzy mogą oceniać walkę swoich kolegów po fachu)
2.16 Lider Sali Denelandi podczas walki o pododznakę używa 6 legend, ale maksymalnie 3 z tieru SSS (z wyjątkiem zaznaczonych pokemonów w tierze SSS - legenda w linku) oraz 3 legendy z poza tieru SSS
2.17 Lider Sali Denelandi podczas walki o odznakę może używać do 6 legend, ale maksymalnie 1 pokemon z tier SSS zaznaczony na niebiesko (legenda w linku).
2.18 Lider tracący sale poprzez utratę podczas walki z Legendą przez 2 tygodnie nie może walczyć o jakąkolwiek salę, jednak może brać udział w naborze na inne sale.
2.19 Lider tracący sale poprzez rezygnacje z sali przez miesiąc nie może walczyć o jakąkolwiek salę oraz nie może brać udziału w naborze na inną sale.
2.20 Lider tracący salę poprzez banicję konta, przy unbanie nie ma możliwości walczyć o salę oraz nie może brać udziału w naborze na inną sale do czasu zgody od administracji.
2.21 Lider ma obowiązek mieć odmutowanych (odignorowanych) graczy do momentu zdobycia wszystkich odznak z sali danego lidera.
2.22 Lider ma czas około 5 minut na przygotowanie teamu do walki z graczem. W przypadku zgłoszeń graczy, administracja może usunąć danego lidera z sali.
3. Gracz
3.1 Gracz musi wyzwać lidera by walczyć o pododznakę/odznakę typu/odznakę główną, przykładowo: "Wyzywam Lidera sali "Nazwa Miasta" na walkę o pododznakę/odznakę „dany typ z sali” lub „odznakę główną w trybie single/double”.
3.2 Gdy wygramy otrzymujemy odznakę, jeśli przegramy możemy spróbować ponownie dopiero następnego dnia. Maksymalnie gracz może zawalczyć jedną walkę dziennie
z pięciu różnych odznak tj. podoznaka/odznaka typu x3/odznaka główna).
3.3 To gracz pierwszy zaczyna walkę (wyrzuca pokemona). Gracz MUSI zacząć tym Pokemonem, inaczej lider ma obowiązek przerwać walkę i wyrzucić gracza z Sali.
3.4 Wyrzucanie pokemonów, nie walcząc z liderem (po to by go denerwować, lub spowodować crash launchera), będzie traktowane jako spam i osoba spamująca może zostać ukarana.
3.5 W walce o Pododznaki gracz wyzywający może mieć od 3 do 5 pokemonów z 100lvlami, zaś lider ma ich tylko 3.
3.6 Podczas walk o odznakę typu bądź odznakę główną, gracz musi posiadać 6 niepowtarzających się pokemonów na 100 poziomach.
3.7 Jeżeli gracz ma wyższą rangę niż chce zdobyć bądź posiada już odznake , lider ma obowiązek odmówić walki.
3.7a Jeżeli po walce okaże się, że gracz miał już odznakę, dostaje on zakaz walk na sal
i ewentualny reset rangi.
3.8 Wyzywając lidera sali musisz być na jego sali. Jeśli gracz nie znajduje się na sali to lider ustala czy możesz z nim dziś zawalczyć czy nie.
3.9 Gracz może wybrać, czy chce zawalczyć z liderem w trybie single bądź double.
3.10 Aby zawalczyć z liderem trzeba odpowiednio zapłacić: Podoznaka - 32 stone coinów, Odznaka typu - 1 bronze coin, Odznaka główna - 2 bronze coiny, pododznaka Legendy- 1 bronze coin. W przypadku braku coinów, jest możliwość zapłaty 1ck niezależnie od opcji walki(o ile lider się na to zgodzi). Walka o lidera(tylko ranga legenda) - 10ck.
3.11 Gracz walcząc o pododznakę denelandii(legendy) może użyć maksymalnie 3 pokemony
z tieru SSS (z wyjątkiem zaznaczonych pokemonów w tierze SSS - legenda w linku).
3.12 Gracz walcząc o odznakę denelandii(legendy) może użyć do 3 z tieru SSS, ale maksymalnie 1 pokemon z tier SSS zaznaczony na niebiesko (legenda w linku).
3.13 Gracz który nie będzie przygotowany na walkę na sali podczas przybycia na salę może zostać pożegnany przez Lidera sali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Language
Theme
×
×
  • Create New...