Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign In

Sign InSign Up
Sign in to follow this  
Dotroy

Pokemine w 2021 roku.

Recommended Posts

Yo,

 

Tak jak pisałem wczoraj na discordzie na Pokemine od Stycznia 2021 roku wprowadzamy pewne nowości i zmiany. Dodatkowo niektóre rzeczy które nie poszły w kierunku który chcieliśmy żeby poszły zostaną zmienione bądź usunięte. Więc krótko jak to wszystko będzie wyglądać. Większe opisy systemów wprowadzonych będą pojawiać się przez okres Grudnia.

 

Nowości:

1. Od wielu lat typy na salach nie zmieniały się (Jedynie Denelandia dostała typ fairy gdy nie było go jeszcze na serwerze) w tym celu od przyszłego roku typy zostaną zmienione w następujący sposób:

- Pokelastia (Grass/Normal/Psychic)
- Zimnice (Ice/Water/Fairy)
- Mykowice (Ground/Fire/Bug)
- Cmentarowice (Ghost/Dark/Poison)
- Elegancjum (Electric/Steel/Flying)
- Azjownia (Dragon/Fighting/Rock)
- Denelandia (Sala Legendy)

Osoby próbujące zostać liderem na przyszły rok niech już szykują dobre pokemony na nowe sale liderów.

2. Drugą nowością jaką wprowadzamy na serwer są potyczki trenerów. Zapytacie co to jest. Krótko wyjaśniając jest to system w którym trójka graczy za pomocą biletu zostanie przeteleportowana do miejsca gdzie muszą pokonać odpowiednią ilość npc. Po przejściu potyczki pojawia się Npc Boss po którego pokonaniu dostaje się nagrody związane z tą potyczką w tym min. szansa na pokemona z oszukanym ruchem. Dwie potyczki które pojawią się w Styczniu to:
- Szokująca Baśń (więcej info w połowie grudnia)
- Toksyczny Przeciwnik ( więcej info w połowie grudnia)

Bilety na potyczki prawdopodobnie będą kosztować odpowiednie przedmioty więc bilet po prostu będzie można wyfarmić. Ewentualnie będzie on nagrodą w niektórych w OX czy innych mini eventach. Wolę też nadmienić że npc tworzone przezemnie są dla osób które ogólnie znają się na pokemonach więc osoby których interesuje tylko zbieranie pokemonów nic więcej nie powinny w ogóle próbować zbierać surowców na bilet.

3. W związku z tym, że na serwerze z niewyjaśnionych okolicznościach pojawia się mnóstwo cukierków (oczywiście każdy wie czemu tak jest) wprowadzamy super cukierasa który będzie odpowiednikiem 64 zwykłych cukierków. W przypadku bazaru pokemonów oraz licytacji w dalszym ciągu będzie można używać zwykłych ck jednak w przypadku sklepów zostaną one zastąpione super cukierasem. Kantor w sklepach będzie zmieniał zwykłe cukierki na super cukierasa.

Zmiany:

1. Pierwszą zmianą jaką wprowadzamy jest zmiana systemu banowania pokemonów na salach. Pokemony nie będą banowane przez liderów, tylko za pomocą banlisty która będzie pokazywać których pokemonów nie można używać na wszystkich salach. Dotyczy to liderów jak i graczy. Mówimy to szczególnie o większości legend(w tym mitycznych pokemonów oraz ultra bestii) jak i również zwykłych pokemonów które są wyjątkowo silne. W późniejszym czasie gracze będą mogli podawać sugestie względem zbanowania konkretnego pokemona ale ostateczna decyzja w dalszym ciągu będzie należała do komisji ds. Op pokemonów czyli administracji.

2. Na sale zostanie wprowadzona klauzula itemów więc liderzy jak i gracze będą musieli zdecydowanie dłużej pomyśleć nad swoimi teamami (oczywiście nie tak długo jak bemir bo to przesada).

3.  Turnieje miesiąca zostaną zastąpione turniejami które będą pojawiać się co dwa tygodnie. Turnieje nie będą miały stałych zasad, będą losowane z puli więc jeden turniej może być single bez jakichkolwiek banów pokemonów natomiast drugi może być doubles z pokemonami tieru PU. Wszystko jest zależne od tego jak turniej zostanie wylosowany. System turniejów również się zmieni i będzie jedna zwykła drabinka bez żadnych kolejnych losowań. Wszystkiego dowiecie się już na początku Stycznia kiedy to ruszą zapisy na pierwszy turniej.

4. Turnieje główne zostaną zastąpione turniejem Wiosennym, Letnim, Jesiennym,Zimowym. Każdy z nich będzie miał stale ustalone zasady i każdy z nich będzie się różnił. Jeden z nich będzie typu doubles, drugi będzie można użyć wszystkich dostępnych pokemonów na serwerze itp. (Więcej informacji w połowie grudnia). Nagrody zostaną takie same.

5.  W przypadku turniejów które będą pojawiały się co dwa tygodnie nagroda również się zmieni. Nie będzie to już skrzynka legend oraz inne pierdoły za 2 i 3 miejsce. Aktualnymi nagrodami będą punkty za które będzie można odebrać nagrody które zostaną wpisane w cennik. Dzięki temu każde miejsce na podium nie będzie poszkodowane i zbierając odpowiednią ilość punktów będą mogli wymienić to na min. skrzynkę legend czy inne również dobre nagrody (cennik nagród zostanie ukazany na początku Lutego tuż po dwóch odbytych turniejach). Punkty te zostaną podzielone osobno za udział i osobno za podium, w takim celu aby nagrodzić osoby za udział w turniejach które biorą udział w walkach
i walczą (bez walkowerów) jednak nie potrafią zdobyć wysokich miejsc.

6. System Elit, Czempiona,Mistrza oraz Legend zostanie zmieniony. Jednak do czasu wbicia kilku legend zostanie on tajemnicą, także konkretnego terminu podania nowego systemu nie podaje gdyż nie wiadomo jak szybko zostaną wbite pierwsze legendy.

 

Usuwamy:

1. Eventy związane ze znakami, gdyż poszło to w kierunku który nas nie zadowala. W tym przypadku w miesiącach będą wprowadzone potyczki oraz inne eventy.

2. Punkty za które będzie można kupować nagrody na koniec roku. Okres ten jest zbyt długi i osoby grające na początku roku mogą nie grać pod koniec. W tym przypadku zostaną wprowadzone punkty za turnieje za które będzie można kupować nagrody przez cały rok niezależnie od miesiąca.

3. Poketrena Fema z pozycji Mistrza oraz Bemira z pozycji Czempiona. I wszystkie osoby z elit.

 

I to chyba tyle. Być może pojawi się coś jeszcze, ponieważ grudzień będzie miesiącem w którym przygotujemy wszelkie sprawy na nowy rok.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem na dc, dzisiaj więcej szczegółów na temat sal Pokemine od stycznia. Nowe typy na salach już znacie, jednak więcej rzeczy zostanie zmienionych.

1. Podczas walk na sali zostaną wprowadzone dwa nowe czynniki tj. Klauzula itemów oraz widoczność teamów podczas rozpoczęcia walki. Klauzula itemów zrównoważy zużycie przedmiotów przez gracza oraz lidera. W przypadku widoczności teamów pozwoli to obojgu stronom na decyzje poświęcenia pokemonów które nie przydadzą się już w danej walce.

2. Na salach jak i turniejach(więcej info w kolejnych tygodniach) zostaje wprowadzony tier lista pokemonów stworzona przez mini ekspertów z serwera (nie mówie tu o manatim). Tierlista dzieli się na 8 różnych kategorii od najsilniejszych do najsłabszych i obowiązywać ona będzie również podczas walk na salach. Oczywiście gracze będą mieli szanse na zmianę danego poka w danej kategorii jednak pod uwagę będą brani tylko gracze z rangami  legendy bądź wyżej (czyli osoby dosyć aktywne na serwerze oraz w średnim stopniu znające się na grze jaką są pokemony). Oczywiście tier SSS jest bezpośrednio zbanowanymi pokami na salach. Wyjątkiem jest Sala Legend ale tam niektóre poki z SSS będą w dalszym ciągu zbanowane.

Tutaj macie link do aktualnej tierylisty która zostanie wprowadzona od stycznia: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cDIR5P6hBrosHuWTYPBkxW2HJwfE1JMKXUmcQXiXcJ8/edit?usp=sharing

Jeśli chcecie znaleźć swojego ulubionego pokemona wystarczy wcisnąć ctrl+f i wpisać nazwę, wtedy zauważycie w jakiej kategorii się znajduje.

3. Dodatkowo wiele pokemonów utraciło swoje ataki w genie nr8 więc zapadła decyzja że tych ruchów pokemony również nie będą mogły używać na salach. Jedyną opcją na którą zdecydowaliśmy żeby pozostawić to hidden power. W przypadku pokemonów które doszły w 8 genie prawdopodobnie spróbujemy dodać, żeby również uczyły się hidden power (jednak nie ode mnie to zależy a od technika więc nie daje 100% pewności). W przypadku zakazanych ruchów wszystkie przygotował dobrze wam znany i lubiany przez społeczność Koko (jeden z braci Oko). Jako, że nie zostały jeszcze sprawdzone to link do ataków zostanie wrzucony tutaj za kilka dni.

Tutaj tak samo jak w przypadku tierlisty powyżej starczy wiedzieć z której generacji jest dany pokemon (ponieważ jest to podzielone na generacje) i wcisnąć ctrl+f w celu wyszukania swojego pokemona.

 

I to chyba na tyle jeśli chodzi o nowości na salach. Bany na monotypach nadal będą, walki o lidera również zostaną takie jakie były jednak bez jakiejkolwiek faworki. Vip za bycie liderem oraz nagrody za bycie dobrym liderem w dalszym ciągu będą obowiązywać.

 

Przy kolejnym weekendzie podam więcej informacji na temat turniejów czy potyczek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny Weekend więc kolejne info, tym razem o potyczkach czyli głównych miesięcznych eventach na serwerze Pokemine!

Czym jest potyczka? Jest to event w którym 3 osoby muszą przejść 4 etapy npc liderów aby zyskać nagrodę. A teraz info.

1. Co miesiąc będą dwie tematyczne potyczki. Jeśli chodzi o styczeń jest to Szokująca Baśń (czyli typy Electric oraz Fairy) oraz Toksyczny Przeciwniki (czyli typy Poison i Fighting)
2. Nagrody będą losowane z puli dwóch tematycznych pokemonów (jakie dowiecie się już w temacie potyczkowym)
3. Losowane będzie czy nagroda będzie zwykły,shiny czy również special i special shiny. Każdy natomiast będzie miał specjalne particle nawiązujące do tego że pokemon jest wygrany z potyczki.
4. Po przejściu Losowane będzie również jedno z trzech rzeczy czyli czy pokemon będzie miał równo bądź więcej niż 70% ivs lub wybraną naturę lub hiddenke.
5. W przypadku wylosowania specjal bądź shiny specjala jest szansa na to, że pokemon będzie miał oszukany atak. (jakie dowiecie się już w temacie potyczkowym)
6. Dodatkową rzeczą po przejściu jest szansa na wylosowanie specjalnego etapu gdzie pojawi się mega boss. Gdy zostanie wylosowany w danej potyczce nie trzeba go robić, gdyż jego siła będzie o wiele większa niż boss potyczkowy.
7. Podczas jednego dnia będzie ustalony limit na potyczki (jeszcze nie wiadomo jaki, zależy od aktywności administacji)
8. Wejście na potyczkę nie będzie kosztować cukierki, tylko trzeba będzie farmić odpowiednie przedmioty celem wymiany ich na klucz do wejścia)
9. Każda potyczka będzie miała zakaz jednego typu używanego przez gracza (nie jest to losowane, jest to ustalone na stałe w informacjach potyczki)
10.  Na każdą potyczkę każdy z trzech graczy musi być w pełni przygotowany czyli nie wraca po itemy, ustala 6 swoich pokemonów gdyż nie można zmieniać teamu.
11. Gdy jakiś pokemon zostanie pokonany podczas potyczki nie można go używać w dalszych etapach.
12. Gdy jakiś gracz zostanie pokonany przez npc zostaje on wykluczony z dalszych etapów, jednak gdy dwójka graczy pokona wszystkie etapy, gracz pokonany w dalszym ciągu może zyskać nagrodę.

A teraz klauzule które będą obowiązywały dla graczy podczas potyczki:
- Zakaz Legend
- Klauzula Itemów
- Klauzula Plecaka
- Klauzula Baton Pass
- Klauzula Evasion
- Klauzula Ohko
- Klauzula Species
- Zakaz SSS Tiera
- Zakaz ruchów których pokemony nie uczą się w 8 genie.
Być może poszczególne potyczki mogą mieć dodatkowe klauzule, jednak zasady powyżej są stałe.

Więcej info zostanie podane na dniach w osobnym temacie, wtedy już dowiecie się jakie pokemony i zasady będą na potyczkach przygotowanych na styczeń.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak jak pisałem kolejną rzeczą którą tutaj opiszemy są turnieje. Turnieje będą odbywały się co 2 tygodnie, czyli jeśli jeden się zacznie, na drugi będą już zapisy. Pierwszy turniej będzie zazwyczaj na początku miesiąca, drugi gdzieś w połowie (wyjątkiem się turnieje pór roku).

Turnieje będą różnić się od tych co były teraz, gdyż będą one losowane, czyli jest duża szansa, że każdy turniej będzie inny. A teraz jak to będzie wyglądać. Losowane będą poszczególne rzeczy:

1. Jaki system turnieju będzie się odbywać czyli Single, Doubles oraz 2vs2
2. Jaka będzie ilość pokemonów czyli 3 pokemony, 4 pokemony, 6 pokemonów, wybór 3 z 6 lub wybór 4 z 6
3. Jaka będzie dozwolona ilość typów czyli Wszystkie typy do wyboru, 3 zbanowane typy(dodatkowe losowanie jakie), 3 dozwolone typy(dodatkowe losowanie jakie)
4. Jaka dodatkowa pomoc w walkach będzie dozwolona tj. Mega Ewolucja, Z move oraz Dynamax(gdy zostanie wprowadzone na serwer)
5. Stałe klauzule są ustalone (tj. Klauzula Plecaka, Evasion, Ohko, Species, Sleep, Baton Pass)
6. Do stałych klauzul będą losowane dodatkowe z puli Klazul (Itemów, Pogód (wszystkich), Legend)
7. W przypadku gdy Klauzula legend nie zostanie wylosowana, wtedy wchodzi dodatkowy los o ilość legend w teamie (od 1 do 6)
8. Jaki będzie level pokemonów podczas walk, oczywiście każdy będzie mógł korzystać ze swoich 100lvlowych pokemonów, jednak klauzula będzie je zmniejszała (30lvl, 50lvl, 100lvl)
9. Losowany również będzie tier z jakiego będziecie mogli korzystać podczas turniejów ( Losowanie jednego bądź dwóch tierów).
10. Gdy zostaną wylosowane 2 tiery będą to tiery sąsiadujące ze sobą (tzn. Gdy zostanie wylosowany E tier to jego sąsiadującym jest D tier, także drugim tierem nie może być np. SSS tier)
11. Gdy zostaną wylosowane 2 tiery, to z każdego tieru można używać po max 3 pokemony w teamie. (czyli jeśli wylosuje że w turnieju będzie 6 pokemonów i wylosuje tiery SSS i SS to w waszym teamie muszą być zapisane po 3 poki tieru SSS i 3 poki tieru SS). Analogicznie gdy wylosuje 4 pokemony to po 2 poki z tierów.
12. W przypadku gdy wylosuje 3 pokemony to los tieru zawsze będzie jeden nie dwa.

Drabinka w turniejach również się zmieni i będzie ona ustalona od samego początku, czyli każdy kolejny etap Top8, Top4 itp nie będzie losowany od nowa.

I to chyba tyle, zapisy dalej będą odbywać się na forum a teamy trzeba będzie podawać mi bądź Sekiyanowi na discordzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Language
Theme
×
×
  • Create New...