Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign In

Sign InSign Up

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Wygrał : Bolas Przegrał: Domcio607 Wynik : 2 : 0
 4. Wygrał: Bemir Przegrał: Domcio607 Wynik: 2:1
 5. Wygrał : Dotroy Przegrał : bartexus,tugaru,hanias Wynik : 2 :0
 6. Nick: XAkamX Pokemon:Treecko Argument: Treecko to trawiasty pokemon który mieszka w lesie.W anime ukazany jest jako bardzo opiekuńczy pokemon dla swojego domu który dba o niego nawet jeśli jest w bardzo opłakanym stanie, i dlatego kojarzy mi się z dniem Ziemi. Nawet jeśli nasza planeta jest w bardzo opłakanym stanie to znajdą się ludzie którzy będą dążyli do tego by nasz dom "wyzdrowiał". Niestety takich ludzi nam brakuje więc apeluje do was wszystkich którzy to czytacie. Uratujmy nasz dom!!!
 7. Wygrał : Bolas Przegrał : Hremiku Wynik : 2 :0
 8. Nick: Sekiyan Pokemon: Dugtrio Argument: Mieszka w ziemi bardziej niż ktokolwiek. Pozdrawiam cieplutko
 9. wygrany: Dotroy przegrany Toksyczna wynik 2:1
 10. Nick: adidadi7 Pokemon: Gastrodon (East Sea) Argument: Jest to pokemon zielono-niebieski co pokazuje kolory, które bardzo często spotykamy na Ziemi, czyli rośliny oraz wodę. Pokemon ten kojarzy mi się z Dniem Ziemi nie tylko z powodu jego kolorystyki aczkolwiek posiada jeszcze typy water/ground, a właśnie z wody i ziemi jest stworzona Ziemia o którą powinniśmy dbać.
 11. Wygrany: Domcio607 Przegrany: Hremiku Wynik 2:0
 12. Nick : Kolorowy00 pokemon ; Sawsbuck Argument : Często zapominamy o tym jak istotną rolą jest dbanie o Ziemię, przypominamy sobie tylko na to święto, że wypadało by nie trafionym odpadkiem do kosza, podnieść i umieścić go w koszu, najlepiej przy tym sortując go do odpowiedniego pojemnika. Zaznaczam, że nie powinniśmy patrzeć na Ziemię tylko w jej święto lecz cały czas, Sawsbuck jest pokemonem idealnym aby przypominać, że Ziemia jest niesamowita , jak jej poru roku, które obserwujemy na Ziemi jak i na tym pokemonie. Sawsbuck pokazuje piękno ziemi, o które powinniśmy dbać, ponieważ w przeciwnym wypadku wszystko zostanie stracone, nie będzie pięknych lasów , słonecznych plaż , lepienia bałwanów ze śniegu. Sawsbuck jest pokemonem, który dla mnie jest wręcz odzwierciedleniem Matki Ziemi, a wręcz jej uosobieniem.
 13. Nick : skymil pokemon : Meganium Argumenty : kazdy lubi tego poka.
 14. Nick: Pufeu123 Pokemon: Virizion Argumentacja: Osobiście to właśnie Virizion najbardziej kojarzy mi się z Dniem Ziemi. Uzasadnia to między innymi jego wygląd. Jego całe zielone futro zdobią kępki liści, a po obu stronach szyi wyrasta mu pojedynczy, różowy listek. Jego powiązanie z Dniem Ziemi argumentuje także jego historia. Walczył on z ludźmi, by bronić naturę i inne Pokemony. To właśnie my, ludzie, najbardziej zawiniliśmy i to przez nas ziemska przyroda i cała nasza planeta cierpi. Wymowny jest też drugi typ Viriziona - typ walczący. Daje to nam do myślenia, że powinniśmy tak jak kiedyś Virizion zacząć walczyć o naszą przyszłość, by nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się czystą Ziemią.
 15. Nick: Ninja763 Pokemon: Shaymin Argumentacja: W Anime ten pokemon mógł czyścić środowisko z niektórych toksyn wchłaniając je. I jest małym słodkim jeżykiem.
 16. Nick: Wojtekxd Pokemon: Snivy Argumentacja: Snivy to pokemon roślinny wąż węże są często w tropikalnych lasach jak Australia a tam niestety są pożary. Dlatego Snivy dla mnie najbardziej kojarzy mi się z Dniem Ziemii pokemon.
 17. Nick: AlphaWszystkiego Pokemon: Trubbish Argumentacja: Trubbish to pokemon "Worek na śmieci" a większość osób organizuje się w grupy i wspólnie sprzątają śmieci. Dla tego Trubbish to moim zdaniem najbardziej kojarzący się z Dniem Ziemii pokemon.
 18. Nick: Flonderek Pokemon: leafeon Argumentacja: Jest to pokemon który ma praktycznie wszędzie liście i jest on nawet spoko więc broni Ziemie xD.
 19. Nick: Toksyczna Pokemon: Camerupt Argumentacja: Na pierwszy rzut oka powiecie pewnie ze nie ma nic wspólnego z ziemia, to błąd ponieważ jest to pokemon wulkan. Aktualnie nasza planeta przeżywa globalne ocieplenie na skutek emisji co2 do atmosfery co prawda to my ludzie produkujemy go najwięcej, ale w przyrodzie też istnieje jego emisja bez naszego udziału miedzy innymi własnie w wyniku erupcji wulkanów. Wybrałam tego pokemona abyśmy zwrócili uwagę również na ten problem na naszej planecie.
 20. Nick: HaniaS Pokemon: Trevenant Argumentacja: Celem Dnia Ziemi było promowanie ekologii w społeczeństwie oraz wspólnej odpowiedzialności za nią, więc jaki pokemon może być bardziej związany z ekologią i przyrodą, jak nie Pokemon Drzewo. Jednak z powodu naszego braku zainteresowania w ochronę Środowiska, drzewa obumierają, albo nawet sami je wycinamy. Dlatego też Trevenant idealnie odzwierciedla aktualną przyrodę, ponieważ jego typ duchowy pokazuje, że to drzewo już obumarło lub zostało ścięte, czyli dokładnie to, co się aktualnie dzieje z większością drzew, czemu naszym obowiązkiem jest zaprzeczać oraz ratować przyrodę, a nie ją coraz bardziej niszczyć.
 21. Poketrener_Mef Pokemon: Ferrothorn Argumentacja: Ziemia jest piękna, ferrothorn też co tu więcej mówić. Do tego ferrothorn umie strzelać kolcami.
 22. Nick : Hremiku Pokemon : Garbodor Argumentacja : (miłej lektury)Garbodor to dosłownie pokemon, który powstał ze śmieci. Kojarzy mi się z dniem Ziemii, dlatego że w tym dniu organizowane są różne akcje sprzątania odpadów, których ludzie wyrzucają setki w miejscach nieprzeznaczonych do tego tj. plaże, lasy czy nawet przydrożne pobocza bywają całe w śmieciach. Pamiętam dobrze, jak w pewnym lesie koło mojego domu znalazłem z kolegą zepsutą pralkę. Wiele pożarów lasów jest spowodowane wyrzuconą szklaną butelką, która działa jak soczewka, skupiając światło w jednym punkcie i tragedia gotowa. Wiele osób niestety postępuje jeszcze gorzej - palą śmieci. Podczas spalenia jakiejś gazety praktycznie nic się nie dzieje, lecz kiedy spalamy plastik tyle chemikalii i związków rakotwórczych trafia do atmosfery dokładając swoją cegiełkę do efektu cieplarnianego, co za tym idzie jest zmiana klimatu, a Australia regularnie staje w płomieniach. Czyli śmiecąc "gdzie popadnie" trujemy naszą Ziemię, a jak ona zacznie się sypać zwłaszcza w najbliższych latach, będzie to oznaczało koniec ludzkości. Teraz pewnie ktoś pomyślał, że naukowcy znaleźli kilka planet, które wielkością i odległością od swojej gwiazdy są bardzo podobne oraz są już spekulacje, iż możliwe by było zamieszkanie na takiej nowej planecie, a właśnie, żeby zamieszkać na nowej planecie trzeba ją zbadać, kilka razy sprawdzić (polecieć na nią i wykonać analizę powierzchni planety, czy możliwa jest hodowla roślin lub sprawdzenie gazu, bo może tam nie być tlenu), czyli trzeba tą planetę, która nie jest w naszej galaktyce tylko kilka galaktyk dalej, a nikt nie był jeszcze na Marsie, więc w najbliższym czasie taka migracja na inną planetę jest niemożliwa. Pozdrawiam.
 23. Nick: Koko20026 Pokemon: Sudowoodo Argumentacja: pokemon drzewo z typem rock świadczy o tym ,że powinniśmy sadzić drzewa i dbać o krajobraz
 24. Nick: MiaMianowskyy Pokemon: Torterra Argumentacja: Jest pokemonem, który nosi na swojej skorupie krajobraz. Ma również typy, kojarzące się właśnie z przyrodą, trawiasto ziemny.
 25. Dzień Dobry W tamtym roku na dzień ziemi były specjalne pokemony z oszukanymi atakami typu ground za cukierki. Tym razem będzie to wyglądało inaczej. Pod tym postem każdy z graczy(ino roz) może podać jaki pokemon najbardziej kojarzy mu się z dniem ziemi odpowiednio przy tym argumentując. Najciekawsze i sensowne odpowieddzi z pokemonem zostaną wybrane i pośród najlepszych wyłoni się jeden wybraniec. Nagrodą będzie special pokemon z odpowiednią naturą i innymi frykasami. Czas zapisów poków do 20 kwietnia. Zapis ma wyglądać następująco: Nick: Pokemon: Argumentacja:
 1. Load more activity

Language
Theme
×
×
 • Create New...